יום שיא של עמותת "מקום לכולם" למורים, הורים ותלמידים בבית ספר אמי"ת יפה נוף במעלה אדומים

בית ספר אמי"ת במעלה אדומים משתתף כבר שנה שנייה בתהליך משמעותי שמקיימת עמותת "מקום לכולם" באמצעות סדנאות בבתי ספר בנושא נגישות וקבלת השונות בחברה. את התהליך מובילות מדריכות מטעם העמותה אשר רובן ככולן מתמודדות עם מגבלה כלשהי.

במהלך הסדנאות בבית ספר יפה נוף, הגיעו המדריכות שלנו לכיתות ד'-ה' לכ-6 מפגשים עם כל כיתה. המפגשים עסקו בהיכרות עם עולמם של אנשים עם מוגבלויות והיכרות עם מושג הנגישות. בנוסף, עסקו המפגשים בעוצמות ובחולשות שבכל אחד מאיתנו מתוך תפיסה כי לכל אחד יש מה לתת וכל  אחד מתמודד עם אתגרים שונים.

ולבסוף  אי אפשר בלי יישום: תלמידי כיתות ד' יצאו למפגש מרגש בגן החושים של אלווין, שם הדריכו נציגי התלמידים יחד עם מדריכים עם תסמונת דאון, את חבריהם לכיתה בגן החושים. כיתות ה' יצאו לסקור את מעלה אדומים ולבחון את רמת הנגישות במוסדות הציבוריים בעיר.

את העשייה והלמידה סיכמנו ביום שיא יחד עם ההורים, המורים והתלמידים: ההורים והתלמידים למדו יחד מקורות מהמשנה ומהגמרא העוסקים בנגישות ובנוסף – הפסקה פעילה בנושא, הרצאה להורים, טקס מרגש ופרידה מהתלמידים.

התלמידים סיפרו וכתבו למדריכות על חוויותיהם במהלך הסדנא:

"לימדת אותי על מוגבלויות שונות. עכשיו אני יודע שהם כמונו ואפילו טובים יותר. תודה מכל הלב, נ'"
"
בזכותכן אני לא מפחד מאנשים בעלי מוגבלויות. ל'"
"
אני חושבת שהעברת לנו חוויה של פעם בחיים. העברת לנו מסר חשוב. מקווה שניפגש עוד כמה פעמים. אתגעגע אלייך מאוד, ע'

יום זה הוא חלק מתהליך ארוך שלדברי המורים יצר שפה בית ספרית של נגישות. הצלחתו של התהליך נעוצה בין היתר במעורבות הגבוהה של כל צוות בית הספר: מנהלת בית הספר סיגלית עמר, יועצת בית הספר אורטל קורן וצוות המורים הנפלא.

יום שיא 1

שתפו עם חבריכם...
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn