הקול שלי – הסיפור של כולנו

הסיפור האישי ככלי לשינוי חברתי, כתחליף לקורות חיים, כהכנה לראיון, כמנוף לצמיחה ועוד

אנשים רבים חווים הדרה, סטיגמה וריחוק חברתי בעקבות התמודדות עם מגבלה, טראומה או סיפור לא פשוט שעברו. לעיתים, אנשים אלו מרגישים חוסר יכולת לחולל שינוי ולפרוץ את המעגל שסוגר אותם. מאחורי כל אדם כזה מסתתר סיפור שמבקש לצאת החוצה ולקבל קול. הסיפור הזה הוא המנוף שלהם לשינוי, הבמה שלהם להסביר את עצמם, להנגיש את עצמם, להתקרב. הסיפור הזה משמש גם קול עבור רבים מהאנשים שמתמודדים עם מצב דומה למצב שלהם ומהווה גם קול עבור ארגונים רבים או מגזרים שונים המחפשים דרך להשמיע את הקול הייחודי שלהם.

אנו מציעים תהליך קבוצתי עבור קהלי יעד שונים ממגזרים או קבוצות מוחלשות, שיאפשר להם לספר את סיפורם האישי בדרכים שונות, לחולל שינוי בחייהם וליצור אימפקט חברתי עבור האוכלוסיה שממנה הם מגיעים.

התהליך כולל מפגשים קבוצתיים להבנה של המשמעות והחשיבות של הסיפור בחיים שלנו ובחיי אחרים ולבניית שלד של סיפור.

לאחר מכן יתאפשר חלוקה לקבוצות על פי הכלי שבו המשתתף רוצה לבטא את סיפורו: story telling, כתיבה יוצרת, כתיבה אינטרנטית, draw my life ועוד.

במשך כל שנות קיומנו רכשנו בעמותת "מקום לכולם" ניסיון והתמחות בתהליך הייחודי של בניית הסיפור האישי של צעירים שמתמודדים עם מוגבלויות ואתגרים שונים ובאים מאוכלוסיות שונות ומגזרים שונים במדינת ישראל וחשפנו את אותם צעירים ואת הסיפור הייחודי שלהם לקהלי יעד של אלפי אנשים שמקבלים מהם השראה ומשנים את תפיסתם בנוגע לקבוצות מודרות. כעת אנו פותחים את התהליך הזה לאוכלוסיות נוספות.

לפרטים: תהילה tzohart@gmail.com  0584719482

שתפו עם חבריכם...
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn