הצהרת נגישות

עמותת מקום לכולם רואה חשיבות בהנגשת הסביבה הפיזית, האנושית והוירטואלית לאנשים עם מוגבלות. ולשם כך השקענו מאמצים בהנגשת אתר האינטרנט שלנו.
מטרת ההנגשה הינה לשפר את האתר כך שיהיה זמין, נוח וידידותי לשימוש עבור אנשים עם מוגבלויות תנועה בידיים או בראייה, לבעלי לקויות קוגניטיביות ולאנשים המתקשים בהפעלת המחשב והאינטרנט, ולאפשר לכולם לגלוש בנוחות ובמהירות וליהנות מהתכנים ומהשירותים המוצעים באתר.

תו אתר נגיש ורמת הנגישות

האתר נבדק ע"י חברת תבונה ונגישות טכנולוגיות ונמצא כי הוא עומד בהנחיות הנגישות Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.

תו אתר נגיש הוענק לאתר ע"י תבונה ונגישות טכנולוגיות ביולי 2012 והוא תקף למשך שנה.

אמצעי הנגישות באתר

  • תקינה – האתר נתמך ע"י דפדפנים תקניים.
  • תוכן האתר – התכנים באתר נכתבו בצורה פשוטה, ברורה ונהירה. האתר מחולק לשלושה עולמות תוכן, כאשר כל עולם כולל קטגוריות וכלים שונים לאיתור מהיר של מידע.
  • עיצוב האתר – האתר עוצב תוך מודעות והתאמה לגולשים עם לקויות ראייה.
  • מבנה האתר – מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה באתר.
  • הגדלת התצוגה באתר  – גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר יכולים לעשות זאת ע"י לחיצה על צלמיות גודל הטקסט או ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "-" (קונטרול ומינוס).
  • הפעלת האתר באמצעות מקלדת – גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור המסומן.
  • גלישה באתר באמצעות קורא-מסך – האתר תומך באופן מלא בעבודה עם קוראי מסך. בתחילת כל עמוד ישנו קישור "עבור לתוכן העמוד" המאפשר דילוג על התפריטים והגעה ישירה לתוכן העמוד הנוכחי.
  • כל האזורים בעמודי האתר מוגדרים באמצעות כותרות – כותרות ברמה ראשונה (heading level 1) הן הכותרות הראשיות של העמוד. הכותרות המשניות הן ברמה שנייה, שלישית ורביעית. כותרות ברמה חמישית (heading level 5) משמשות ככותרות לתפריטי ניווט באתר.

אנו נמשיך לשמר ולשפר את רמת הנגישות באתר מתוך ראייה של שיוויון זכויות ושוויון הזדמנויות לכל. אם בכל זאת נתקלתם בקושי, נשמח אם תכתבו לנו.